Зробити стартовою Додати у обране
 
Чернігівський міський відділ » Актуальні питання » Цвіль у наших кімнатах: яку небезпеку вона несе для людини
Навігація по сайту
Головна сторінка
Актуальні питання
Надзвичайні ситуації та події
в регіоні
Санепідситуація в регіоні
План роботи санепідустанови
Лабораторні дослідження
Про публічну інформацію
Реквізити
 
Популярні статті
» Транспортний шум та його вплив на здоров ...
» Щодо рівня епідемічної небезпеки поширен ...
» Їжа швидкого приготування - небезпечна
» Про виконання програми моніторингу об’єк ...
» Моніторинг інфекційної захворюваності по ...
Архів новин
Березень 2021 (1)
Лютий 2021 (6)
Січень 2021 (6)
Грудень 2020 (5)
Листопад 2020 (4)
Жовтень 2020 (6)
Вересень 2020 (6)
Серпень 2020 (6)
Липень 2020 (9)
Червень 2020 (6)
Травень 2020 (9)
Квітень 2020 (7)
Березень 2020 (6)
Лютий 2020 (5)
Січень 2020 (9)
Грудень 2019 (6)
Листопад 2019 (6)
Жовтень 2019 (8)
Вересень 2019 (4)
Серпень 2019 (6)
Липень 2019 (8)
Червень 2019 (6)
Травень 2019 (6)
Квітень 2019 (4)
Березень 2019 (4)
Лютий 2019 (3)
Січень 2019 (2)
Грудень 2018 (6)
Листопад 2018 (4)
Жовтень 2018 (6)
Вересень 2018 (5)
Серпень 2018 (6)
Липень 2018 (7)
Червень 2018 (7)
Травень 2018 (6)
Квітень 2018 (5)
Березень 2018 (2)
Лютий 2018 (2)
Січень 2018 (5)
Грудень 2017 (4)
Листопад 2017 (6)
Жовтень 2017 (6)
Вересень 2017 (10)
Серпень 2017 (9)
Липень 2017 (8)
Червень 2017 (4)
Травень 2017 (5)
Квітень 2017 (1)
Березень 2017 (1)
Лютий 2017 (3)
Грудень 2016 (2)
Листопад 2016 (5)
Жовтень 2016 (1)
Вересень 2016 (3)
Серпень 2016 (2)
Липень 2016 (2)
Червень 2016 (4)
Травень 2016 (1)
Квітень 2016 (3)
Березень 2016 (1)
Останні новини
ЗаголовокКатегория
 • Про виконання програ...
 • Актуал...
 • Щодо рівня епідемічн...
 • Актуал...
 • Їжа швидкого приготу...
 • Актуал...
 • Транспортний шум та ...
 • Актуал...
 • Моніторинг інфекційн...
 • Санепі...
 • Ще раз про правила в...
 • Актуал...
 • Виконання програми м...
 • Лабора...
 • Епідситуація по м. Ч...
 • Санепі...
 • Виконання програми м...
 • Лабора...
 • Про проведення ПЛР-...
 • Актуал...
 • Про радіаційний фон ...
 • Актуал...
 • Про виконання протие...
 • Актуал...
 • Щодо дотримання прот...
 • Актуал...
 • Аміак. Його вплив на...
 • Актуал...
 • Виробничий шум та йо...
 • Актуал...
 • Коронавірусна інфекц...
 • Актуал...
 • Виконання програми м...
 • Лабора...
 • Безпечний манікюр: в...
 • Актуал...
 • Гігієнічна регламент...
 • Актуал...
 • Підступна хвороба -...
 • Актуал...
  SiteInfo
   Лучшие авторы:
    1    red     271  -  0
    2    belm     25  -  0
    3    serbel     1  -  0


   Новостей:
    Сегодня: 0
    За месяц: 5
    За все время: 296


   Пользователей:
    Новых: 0
    За месяц: 0
    Всего: 33
  Зараз онлайн
  Зараз на сайті: 3
  Пошукових роботів: 0
   
   

  Актуальні питання : Цвіль у наших кімнатах: яку небезпеку вона несе для людини
   

  Проблема появи цвілі та плісняви у сучасних  житлових квартирах набрала  актуальності у останні роки та призвела до значної кількості скарг мешканців.

  Що ж це таке і звідки воно береться? Це - мікроскопічні живі організми, гриби, які швидко розмножуються у сприятливих для них умовах.

  Зазначені організми присутні у повітрі, як окремо, у вигляді малих часток (спори плісняви звичайно 2-8 мкм, бактерії - 0,5 - 1,5 мкм), так і агрегатів різного розміру, а також у формі мікробіологічних і мікологічних включень в інші частки. Гриби, в тому числі плісняві, можна виявити практично у будь-яких умовах, як в приміщенні, так і на вулиці. Описана велика кількість різних видів грибів.  Деякі гриби утворюють спори цілий рік (наприклад Penicillium), інші, що паразитують на рослинах - весною, влітку та восени (Cladosporium, Alternaria).

   

  Важливо усвідомити, що цвіль не тільки псує ваш інтер'єр, буквально "з'їдаючи" все, до чого торкається, не тільки погано пахне і позбавляє вас затишку, вона цілком здатна нашкодити вашому здоров'ю, спровокувавши серйозні нездужання і навіть стати реальною загрозою життю. Вся справа у спорах, які вона викидає в повітря приміщення - вдихаючи їх, ви самі того не помічаючи, стаєте бранцем дуже небезпечного паразита, а з цим зовсім не варто жартувати. Грибок на поверхні стін може стати причиною ряду хвороб - алергія, астма, хронічні захворювання верхніх дихальних шляхів.

   

  Сприятливими умовами для розвитку плісняви є сирість і підвищена вологість у приміщенні, недостатня освітленість приміщень, низька температура, відсутність циркуляції повітря, його застій, нерідко причиною  стає також промокання стін зовні.

   

  Плачуть  вікна в квартирі, цвітуть  стіни, здуті  шпалери,  неприємний запах в приміщенні -  усе це свідчить про надмірну вологість у помешканнях.

   

  Вологість повітря  має  також  важливе значення і для теплообміну  людини. Перевищення цього значення (особливо узимку) вкрай не бажане,  бо вологе повітря має велику теплопровідність  і теплоємкість,  що  веде  до   збільшення теплової витрати організму людини. Комфортною та нормативною  вважається  вологість приміщення  не більше  55%.

   

  Сама вологість може бути наслідком фізіологічних обмінних процесів людини та її побутових дій (приготування їжі, прання, спалювання газу в побутових  приладах), а також порушенням правил утримання житла - недостатнє провітрювання кімнат, знижений або зовсім відсутній повітряобмін та рух повітря у квартирі, порушення роботи вентиляційних каналів кухні, ванної, туалету.

   

  Додає свій вплив і встановлення герметичних  вікон, металопластикових дверей, лінолеуму на підлозі та ламінату. 

   

  Особлива  увага приділяється правильній експлуатації  пластикових вікон. Безперечно, такі вікна захищають  квартири від пилу, протягів, шуму.     Але при неправильній їх експлуатації (несвоєчасному і  недостатньому провітрювані  приміщень) у них  з’являється суттєвий  недолік -  вікна  позбавляють житло притоку свіжого повітря,  що і приводить  до створення  надлишкової  вологості в приміщеннях.

   

  Значним приводом появи плісняви в квартирах є неврегульоване  від’єднання квартир від центрального опалення (автономізація опалення приміщень квартир).

   

  Раніше житлові будинки  опалювались централізовано і за рахунок цього обігрівались підвали, горища і стіни. При встановленні у окремих квартирах раніш побудованих будинках побутових опалювальних котлів порушується схема опалення будинку, найчастіше страждає обігрів  підвальних приміщень, під’їздів та інших приміщень в будинках, що не дає змоги підтримувати необхідну постійну температуру в цих приміщеннях  при заниженій температурі на вулиці. Як наслідок цього  виникає непостійна температура в приміщеннях, іде перемерзання стін, стелі, відсутній приток свіжого, теплого і сухого повітря. Все це і  сприяє появи вологості на стінах та металевих конструкціях, а на склі вікон  з’являється  конденсат,  у приміщеннях стає волого й душно.

   

  Така надмірна вологість та підвищена температура повітря у житлових приміщеннях  створюють комфортні умови для росту і подальшої життєдіяльності  мікроскопічних організмів – спір та бактерій грибів, яких ми і бачимо у вигляді цвілі та плісняви.

   

  Боротьбу з цвіллю потрібно починати в той же момент, в який ви виявили її на своїй території. І, оскільки проблема дуже серйозна, діяти доведеться рішуче, чітко і, що називається, «по площі».

   

  Насамперед у приміщенні повинен бути створений необхідний температурний і вологісний режим, добре організована циркуляція повітря - краще, за допомогою елементарного провітрювання, а не внутрішньою перегонки повітря з кутка в куток.

   

  На другому етапі всю цвіль  доведеться ретельно зчистити. На жаль, з шпалерами, штукатуркою та іншими оздоблювальними матеріалами,

  ураженими грибком, доведеться розлучитися - їх не врятувати. Нерідко цвіль «поселяється» за шафами, в «мертвих кутах». В таких випадках жертвувати доведеться не тільки шпалерами. Задня стінка шафи теж вимагає  докладання зусиль: дерево повинно бути ретельно відшліфоване, а ДВП або інші пухкі матеріали краще взагалі замінити на нові. Після ретельного чищення потрібно добре просушити поверхню за допомогою спеціальних засобів: тепловентиляторів, теплових гармат, камінів і т.п.

   

  Тепер необхідно застосувати товари побутової хімії - пошкоджені зони приміщення (а також і ті, які до них прилягають), потрібно обробити протигрибковим антисептиком. Знайти цей препарат можна в будь-якому будівельному магазині, але краще віддати перевагу не банкам з рідиною, а балончика з пульверизатором - такий спосіб нанесення є більш ефективним. Створіть кілька шарів, наносячи їх один на одного після ретельного просушування.

   

  Нерідко до місцевих управлінь житлово-комунального господарства та Держпродспоживслужби України звертаються  мешканці  квартир з  проханням  обстеження  приміщень у зв’язку з наявністю плісняви та  вжиття відповідних заходів щодо її усунення.

   

  Постановою Ради Міністрів УРСР № 189 від 26.04.1984 р. «Положення  про порядок обстеження стану жилих будинків з метою встановлення їх відповідності санітарним і технічним вимогам та визнання жилих будинків і жилих приміщень непридатними для проживання» визначено, що обстеження стану жилих будинкiв провадиться iнженерно-технiчними  працiвниками  житлово - експлуатацiйних організацій. Лише у разі необхідності до обстеження залучаються фахівці установ і закладів, що забезпечують  санітарно-епідеміологічне благополуччя населення.

   

  Якщо під час обстеження стану житлових будинків буде виявлена невідповідність приміщень санітарним вимогам з визначенням причин появи  плісняви, яку можливо i доцiльно усунути шляхом проведення ремонтних робіт, то житлово-експлуатаційна організація вирішує в установленому порядку питання щодо подальшого проведення капітального ремонту квартир або визнання житлових будинків (жилих приміщень) такими, що не відповідають зазначеним вимогам і є непридатними для проживання.

   

  Підсумовуючі сказане вище, можливо зробити висновок: найважливіше, що кожен повинен розуміти, цвіль – вкрай небезпечна річ, і жити в квартирі, де вона є, небезпечно для здоров’я людини. Боротьба з цвіллю – завдання непросте, залишати ситуацію на самоплив категорично не можна,  тому при появі найменших ознак плісняви   оперативне прийняття заходів є першочерговим завданням при виявленні цвілі, щоб уникнути проблем зі здоров’ям .

   

   

   

  Лікар з комунальної гігієни відділення

  організації санітарно-гігієнічних досліджень                             Д.А.Романенко

   
   
   
   
   
 • Радон у нашій оселі
 • Осінь з димком: чим небезпечне спалювання листя
 • Що робити, якщо розбився ртутний термометр?
 • Безпечний манікюр: в перукарні або вдома?
 • Транспортний шум та його вплив на здоровʼя людини
 •  
   
   (голосов: 0)
   Версія для друку