Зробити стартовою Додати у обране
 
Чернігівський міський відділ » Актуальні питання » Вірусні гепатити та заходи щодо їх профілактики.
Навігація по сайту
Головна сторінка
Актуальні питання
Надзвичайні ситуації та події
в регіоні
Санепідситуація в регіоні
План роботи санепідустанови
Лабораторні дослідження
Про публічну інформацію
Реквізити
 
Популярні статті
» Епідемічна ситуація щодо захворюваності ...
» Епідемічна ситуація щодо захворюваності ...
» Пам'ятка для населення по проведенню по ...
» Епідемічна ситуація щодо поширення корон ...
» Епідситуація по м. Чернігову за 2 місяці ...
» Яка вона насправді, вода з пунктів розли ...
» Інформація щодо проведення моніторингови ...
» Актуальні питання профілактики туберкуль ...
» Виконання програми моніторингу об’єктів ...
Архів новин
Березень 2020 (9)
Лютий 2020 (5)
Січень 2020 (9)
Грудень 2019 (6)
Листопад 2019 (6)
Жовтень 2019 (8)
Вересень 2019 (4)
Серпень 2019 (6)
Липень 2019 (8)
Червень 2019 (6)
Травень 2019 (6)
Квітень 2019 (4)
Березень 2019 (4)
Лютий 2019 (3)
Січень 2019 (2)
Грудень 2018 (6)
Листопад 2018 (4)
Жовтень 2018 (6)
Вересень 2018 (5)
Серпень 2018 (6)
Липень 2018 (7)
Червень 2018 (7)
Травень 2018 (6)
Квітень 2018 (5)
Березень 2018 (2)
Лютий 2018 (2)
Січень 2018 (5)
Грудень 2017 (4)
Листопад 2017 (6)
Жовтень 2017 (6)
Вересень 2017 (10)
Серпень 2017 (9)
Липень 2017 (8)
Червень 2017 (4)
Травень 2017 (5)
Квітень 2017 (1)
Березень 2017 (1)
Лютий 2017 (3)
Грудень 2016 (2)
Листопад 2016 (5)
Жовтень 2016 (1)
Вересень 2016 (3)
Серпень 2016 (2)
Липень 2016 (2)
Червень 2016 (4)
Травень 2016 (1)
Квітень 2016 (3)
Березень 2016 (1)
Останні новини
ЗаголовокКатегория
 • Епідемічна ситуація ...
 • Санепі...
 • Епідемічна ситуація ...
 • Актуал...
 • Актуальні питання пр...
 • Актуал...
 • Епідемічна ситуація ...
 • Санепі...
 • Яка вона насправді, ...
 • Актуал...
 • Епідситуація по м. Ч...
 • Санепі...
 • Пам`ятка для населен...
 • Актуал...
 • Інформація щодо пров...
 • Лабора...
 • Виконання програми м...
 • Лабора...
 • Оновлені алгоритми д...
 • Актуал...
 • Радон у нашій оселі
 • Актуал...
 • Харчуємося збалансо...
 • Актуал...
 • Епідситуація по м. Ч...
 • Санепі...
 • Виконання програми м...
 • Лабора...
 • Які інфекції можуть ...
 • Актуал...
 • Щодо нового коронаві...
 • Актуал...
 • Епідемічна ситуація ...
 • Санепі...
 • Щодо спалаху вірусно...
 • Санепі...
 • Цвіль у наших кімнат...
 • Актуал...
 • Епідситуація по м. Ч...
 • Санепі...
  SiteInfo
   Лучшие авторы:
    1    red     203  -  0
    2    belm     25  -  0
    3    serbel     1  -  0


   Новостей:
    Сегодня: 0
    За месяц: 9
    За все время: 228


   Пользователей:
    Новых: 0
    За месяц: 0
    Всего: 31
  Зараз онлайн
  Зараз на сайті: 2
  Пошукових роботів: 0
   
   

  Актуальні питання : Вірусні гепатити та заходи щодо їх профілактики.
   

  Щорічно 28 липня проходить Всесвітній день боротьби з гепатитом. Сам гепатит - це одна з найнебезпечніших хвороб людства, хворіє нею майже кожен третій житель планети.   Серед інфекційних хвороб людини вірусні гепатити посідають третю сходинку, поступаючись лише гострим респіраторним вірусним інфекціям та інфекціям шлунково-кишкового тракту. Гепатит – це захворювання печінки, що викликається, в основному, вірусною інфекцією.  На сьогодні найбільшу небезпеку як медичну, так і соціальну, являють п’ять типів вірусних гепатитів: А,В,С,D і Е. . Кожен із цих типів може мати серйозні наслідки для здоров’я.

  Причиною виникнення гепатитів типу А і Е є вживання забруднених продуктів харчування та води. Натомість гепатити В, С і D, як правило, передаються через контакт із інфікованими рідинами організму і призводять до розвитку хронічних захворювань, які часто є причиною цирозу та раку печінки. Найчастіше передача цих вірусів відбувається при переливанні зараженої крові або продуктів крові, медичних процедур із використанням зараженого обладнання, споживанні ін’єкційних наркотиків.

           В місті Чернігові  діагностуються і офіційно реєструються гострі вірусні гепатити А, В, С та випадки хронічних гепатитів В, С, реєстрація яких офіційно введена в 2010 році. В 2016 році загальна сума захворювань на вірусні гепатити (ВГ) збільшилась на   36, 98% в порівнянні з 2015 роком. За 2016 рік зареєстровано   80  випад ків  хронічних гепатитів, в т.ч. -   19  ХВГВ,   61  - ХВГС. За 6 місяців 2017року- зареєстровано   24  випадк и, в т.ч. вірусний гепатит А - 1  вип., вірусний гепатит В - 1  вип., вірусний гепатит С - 1  вип., ХВГВ - 5  вип., ХВГС-   16  вип.


  Гепатит А  - типова хвороба брудних рук. Хвора людина виділяє з кишечнику збудник гепатиту А, який може зберігатися в зовнішньому середовищі місяцями. Захворювання виникає при попаданні збудника в кишечник здорової людини. Відбувається це при забрудненні фекаліями хворого питної води, місць плавання, харчових продуктів, рук, іграшок, жувальної гумки, олівців, посуду, білизни. Можливе перенесення вірусу мухами.

  Хвороба починається через 2-3 тижні після зараження (інкубаційний чи прихований період від 7 до 50 днів). Починається захворювання раптово з підвищення температури тіла, слабкості, зниження апетиту. Потім може приєднатися нудота, блювота, дискомфорт чи біль в правій верхній ділянці живота, пронос чи запор. Наприкінці тижня від початку захворювання сеча набуває кольору пива, а кал - білої глини, жовтіють склери очей, а потім шкіра, може спостерігатися свербіння шкіри. У зв'язку з особливостями хвороби та зниженням імунітету типовими є безсимптомні форми хвороби без проявів жовтяниці, які залишаються нерозпізнаними, частіше призводять до ускладнень і можуть бути небезпечними для оточуючих. Заразним хворий стає за 1-2 тижні до початку захворювання і перестає бути небезпечним через 3 дні після появи жовтяниці. Тому з появою перших ознак захворювання необхідно одразу звернутися до лікаря для своєчасної ізоляції чи госпіталізації і лікування, суворо дотримуватись правил особистої гігієни.

  Щоб уникнути захворювання гепатитом А необхідно:

  -дотримуватися правил особистої гігієни:  ретельно мити руки після відвідування туалету, перед приготуванням та споживанням їжі;

  -вживати якісну питну воду, що подається водопровідними джерелами централізованого та нецентралізованого водопостачання, котрі контролюються комунальною службою ;

  -воду з нецентралізованих джерел (колодязів, свердловин тощо) перед вживанням кип’ятити;

  -ретельно мити перед вживанням овочі та фрукти;

  -дотримуватись технологічного, в т.ч. температурного режиму приготування їжі.  


  Гепатит  В     — це вірусна інфекція, що вражає печінку і може викликати як гостру, так і хронічну форми хвороби. Вірус передається контактом із кров’ю або іншими рідинами організму інфікованої людини (сім’яною, вагінальною).Вірус гепатиту В може виживати за межами організму людини щонайменше 7 днів. Протягом цього періоду вірус може викликати інфекцію при потраплянні в організм людини, яка незахищена вакциною.   Гепатит В може передатися від інфікованої матері дитині, статевим шляхом під час незахищеного статевого акту, зі слиною через поцілунок, зубну щітку, менструальними, вагінальними виділеннями і сім’яною рідиною.  Передача вірусу може також відбуватися у результаті повторного використання шприців і голок в медичних установах чи серед користувачів ін’єкційних наркотиків. Крім того, інфікування може статися під час медичних процедур, нанесення татуювань або використання лез для гоління або подібних предметів, заражених інфікованою кров’ю.   При звичайних побутових контактах – рукостисканні, обіймах, розмові, користуванні спільним посудом тощо з інфікованою людиною — вірус гепатиту  B   не передається.

  Інкубаційний період вірусу гепатиту В становить, у середньому, 75 днів, але може варіюватися від 30 до 180 днів. Більшість людей не відчувають ніяких симптомів під час гострої стадії інфекції. У деяких людей хвороба протікає гостро з симптомами, що тривають кілька тижнів. Вони включають пожовтіння шкіри і очей, потемніння сечі, надмірну втому, нудоту, блювання і біль у животі.

  Запобігти захворюванню можна завдяки безпечній і ефективній вакцині. Діти повинні отримати три дози вакцини від гепатиту В. У відповідності до діючого календаря щеплень в Україні імунізація проти гепатиту В проводиться новонародженим в перші години після народження. Відмовляючись від вакцинації — ви ставите під загрозу здоров’я і життя вашої дитини. Щеплення за станом здоров'я є обов'язковими особам при хронічних ураженнях печінки, трансплантації органів та тканин; дітям, що перебувають на гемодіалізі та отримують багаторазові довготривалі переливання донорської крові або її препаратів та які потребують етапних оперативних втручань.Щепленню проти гепатиту В за епідемічними показниками підлягають медичні працівники, які професійно мають контакт з кров'ю та її препаратами.Рекомендовані щеплення проти гепатиту В військовослужбовцям, співробітникам МВС України, пожежникам, персоналу служб соціального призначення та іншим.


  Гепатит С  — це хвороба печінки, яку викликає вірус гепатиту   C . Вірус може викликати як гостру, так і хронічну інфекцію гепатиту, яка варіюється по тяжкості від легкої хвороби до серйозної хвороби на все життя. Вірус гепатиту  C   (ВГС) передається через кров.  Найпоширенішими шляхами зараження є небезпечна ін’єкційна практика: неналежна стерилізація медичного обладнання та переливання неперевіреної крові і продуктів крові. Часто хронічна інфекція розвивається  у цироз чи рак печінки. ВГС передається також сексуальним шляхом, і може передаватися від інфікованої матері її дитині, проте ці види передачі є менш поширеними. До груп ризику щодо захворювання на гепатит С належать насамперед споживачі внутрішньовенних наркотиків; реципієнти крові та її препаратів; медичні працівники, які мають професійний контакт з кров'ю та іншими біологічними рідинами; хворі лікувально-профілактичних закладів, яким проводиться велика кількість оперативних та інших парентеральних втручань; особи, які мають невпорядковані статеві стосунки з багатьма партнерами.   Гепатит С не передається через грудне молоко, харчові продукти, воду або при безпечних контактах — обіймах, поцілунках і вживанні продуктів або напоїв спільно з інфікованою особою.

  Приблизно 15%-45% інфікованих осіб можуть позбутися вірусу протягом 6 місяців після зараження без будь-якого лікування.  У решти  — розвивається хронічна інфекція ВГС.

  Інкубаційний період гепатиту С становить від 2 тижнів до 6 місяців. Після початкового інфікування приблизно 80% людей не мають жодних симптомів. У решти можуть спостерігатися симптоми, притаманні ГРВІ — висока температура, втома, зниження апетиту, нудота, блювання, болі у животі, потемніння сечі, посвітління калу, болі у суглобах і жовтяниця (пожовтіння шкіри і білків очей).

  У групах ризику, яким необхідно проходити тестування на гепатит С, знаходяться:

  -люди, які проходили процедуру переливання крові чи отримували інші продукти крові;

  -люди, які лікуються методом гемодіалізу;

  -медичні працівники і працівники служб надзвичайних ситуацій; 

  -люди, які споживають чи споживали ін’єкційні наркотики;

  -люди, які живуть з ВІЛ чи  вірусом гепатиту В;

  - люди, які перебували в закладах позбавлення волі ;

  іти, мати яких інфікована вірусом гепатиту С ;

  юди, які отримали медичну допомогу в країнах, де ВГС є поширеним, а інфекційний  контроль низький ;

  юди з татуюваннями чи пірсингом ;

  юди, які мали статевого партнера чи побутові контакти з людьми інфікованими вірусом гепатиту С .

   

  Вакцини від гепатиту   C   наразі немає, але у цій області активно ведуться наукові дослідження.Для лікування вірусного гепатиту С є ефективні ліки із мінімальними побічними ефектами.  Лікування триває від 12 до 24 тижнів. Більше 95 % людей із хронічною формою гепатиту С можуть повністю вилікуватися впродовж 3-місячного курсу лікування.

  Широка розповсюдженість та висока хронізація цих інфекційних захворювань визначають необхідність кожному з громадян осмислити свою поведінку для убезпечення від ризиків серйозних захворювань, використання можливостей профілактики методами імунізації, ведення здорового способу життя.

   
   
   
   
   
 • УВАГА! ВІРУСНИЙ ГЕПАТИТ А!
 • Що треба знати про вірусний гепатит А
 • Кір в Україні. Симптоми, профілактика і лікування.
 • Туберкульоз – загроза для кожного!
 • Профілактика сальмонельозу
 •  
   
   (голосов: 0)
   Версія для друку